پیلاتس, پیلاتس ماشین, پیلاتس مت

پیلاتس مت یا ریفورمر؟ کدام یک بهتر است؟

پیلاتس صرف نظر از اینکه کدام بهتر است ثابت کرده است که برای تقویت عضلات core یا هسته مرکزی بدن ، انعطاف ،  تحرک ،تعادل و تقویت عضلات بهترین است.

اما یک سوال همیشگی در ذهن شاگردان استودیوهای پیلاتس وجود دارد و آن هم این است که کدام یک بهتر است؟ مت یا ریفورمر؟

باید گفت که هر دو باعث تقویت هسته مرکزی و فرم گرفتن عضلات میشوند.

در کلاس های مت وزن بدن در مقابل جاذبه زمین به عنوان مقاومت در تمرینات استفاده میشود و تمرینات را چالشی تر میکند، در حالیکه با ریفورمر از طریق فنرها که قسمتی از ماشین است مقاومت به تمرینات اضافه میشود.

در کلاس های ریفورمر straps – تسمه ها و کابل ها به عنوان حمایت کننده در یکسری تمرینات استفاده میشوند ، در حالیکه در کلاس های مت یاد میگیرید که بدون کمک straps – تسمه و کابل بدن خود را کنترل کنید. تفاوت دیگری که ریفورمر با مت دارد این است که تمرینات ریفورمر به دلیل استفاده از مقاومت فنر بر روی عضلات بزرگتر هم کار میکنند.در واقع با زیاد کردن مقاومت فنرها عضلات بزرگتر درگیر میشوند و باکم کردن مقاومت فنرها عضلات عمیق تر که وظیفه ثبات بدن را دارند به چالش کشیده میشوند.

بااینحال برای کسانی که تازه میخواهند پیلاتس را شروع کنند توصیه میشود که با تمرینات مت شروع کنند تا یاد بگیرند چطور از عضلات در حین اجرای تمرین استفاده کنند.

همچنین امکان کم و زیاد کردن مقاومت فنرها در ریفورمر این امکان را فراهم می آورد تا هرکس با هر توانایی بدنی و محدوده حرکتی بتواند تمرینات را با اطمینان از امنیت آن انجام دهد.ریفورمر همچین برای کسانی که آسیب دیده اند و یا عدم تعادل دارند پیشنهاد بهتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *